• Informácie o škole

• Výučba cudzieho jazyka a informatiky už od 1. ročníka.
          • Projektové vyučovanie a CLIL metóda ako zmena v spôsobe vyučovania.
          • Inkluzívny tím - školský psychológ, špeciálny pedagóg, asistentky učiteľa.
          • Zahraničné exkurzie žiakov zamerané na praktické overenie si cudzieho jazyka (Anglicko, Holandsko, Francúzsko a iné krajiny).
          • Spolupráca so školou v družobnom meste Dabaš - Maďarská republika, výmenné pobyty žiakov.
          • Preventívny program zameraný na podporu správneho držania tela a chrbtice - Zdravý chrbátik.
          • Výučba netradičných športov, ako florbal, tenis, T ball.
          • Všeobecná pohybová príprava žiakov mladšieho veku - Športová akadémia Mateja Tótha
          • Lyžiarsky výcvik a vlastivedno-prírodovedné exkurzie už v primárnom vzdelávaní.
          • Regenerácia síl a relax žiakov v našej školskej saune.
          • Žiacka tvorba školského časopisu Náš svet.
          • Výchovný program ŠKD v samostatných herniach rodinného typu: Žiak primárneho vzdelávania je novodobým rytierom 21. storočia.
          • Raňajky a olovrant rodičov v ŠKD.
          • Tematické vyučovanie pod holým nebom v areáli a blízkom okolí školy.
          • Aktívna spolupráca s umeleckými školami – odbor výtvarný a hudobný.
          • Detský folklórny súbor Graniarik.

Je zabezpečená MHD doprava - linka č. 23, zo zástavky Starohorská - rázcestie: o 6:32 a 7:32 hod.