• Voľné pracovné miesto

• Učiteľ pre nižšie stredné vzdelávanie, aprobácia

ANGLICKÝ JAZYK – TELESNÁ VÝCHOVA

Kategória zamestnanca: učiteľ

• Kvalifikačné predpoklady: V súlade s vyhláškou MŠVVaŠ SR č.1/2020 Z. z. v zmysle zákona č. 138/2019 Z. z.
            • Zoznam požadovaných dokladov: žiadosť o prijatie na uvedenú pracovnú pozíciu, profesijný životopis, overená fotokópia dokladu o najvyššom dosiahnutom vzdelaní.
            • Termín nástupu: 01. 09. 2023.

Žiadosti o zamestnanie a všetky potrebné doklady je potrebné zaslať do 12. 5. 2023 na adresu: zspieninska@gmail.com

• OZNAM pre zákonných zástupcov žiakov

• Informácie  o poskytovaní dotácie na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa od 01.05.2023 na deti, ktoré navštevujú posledný ročník materskej školy alebo základnú školu nájdete na stránke školy v záložke STRAVOVACÍ SYSTÉM – INFORMÁCIE ŠJ. Tlačivo na vypísanie nájdete v ŽIADOSTI / VYHLÁSENIA pod názvom Žiadosť o dotáciu na stravu - NÁVRATKA (tam, kde ste vypisovali cez Covid Bezpríznakovosť)

Žiadosť o dotáciu na stravu - NÁVRATKU - treba vyplnť do 17.4.2023 ( pondelok)

• KOVÁČOVA BYSTRICA

• Dňa 29.3.2023 sa v Banskej Bystrici uskutočnila súťaž v interpretácii umeleckého textu - XIX. ročník KOVÁČOVA BYSTRICA.

Andrej Ambróz, žiak 8. B triedy v II. kategórii v prednese prózy získal 1. miesto.Srdečne blahoželáme.

PaedDr. J. Chrobáková

• V našej škole máme Majstra Slovenska!

• Patrik Glowiak, žiak 5. A triedy, sa zúčastnil súťaže Slovenský pohár 2023 Halová lukostreľba - Holý luk, kategória chlapci do 12 rokov kde získal 2. miesto.V súťaži Majstrovstvá Slovenskej republiky v halovej lukostreľbe Holý luk , kategória chlapci do 12 rokov získal 1. miesto a stal sa MAJSTROM SLOVENSKA. Srdečne blahoželáme !

• Búrame predsudky a zároveň sa učíme...

• Búrame predsudky a zároveň sa učíme…..vo štvrtok 30.3.2023 zažili naši siedmaci, ôsmaci a deviataci výborné vystúpenie detí z nepodnetného prostredia pod vedením skvelého Šaniho Daška…..s podtémou rómskeho holokaustu……deti sa tak dozvedeli, že počas vojny zahynulo okrem židov aj 350-500 000 rómov. Zároveň videli, že keď sa deťom niekto venuje, správne ich vedie, môžu dosiahnúť veľa a žiť inak, ako ich rodičia.

Mgr. H. Šutáková

• Lyžiarsky výcvik - I. stupeň

• V týždni od 13.3. - 17.3. sa žiaci 3. a 4. ročníka zúčastnili lyžiarskeho výcviku v lyžiarskom stredisku Tále.

Hoci sme boli na výcviku v marci, podmienky na lyžovanie boli dobré a tešili sme sa, že zjazdovky neboli preplnené.

Tešíme sa, že všetci žiaci sa zlepšili v lyžovaní. Začiatočníci dokázali samostatne zlyžovať svah, tí zdatnejší sa zdokonalili v lyžiarskej technike.

Sme radi, že sa nikto počas kurzu nezranil a v pondelok sme sa mohli všetci vrátiť do šk. lavíc.

Za organizáciu a hladký priebeh ďakujem všetkým pedagógom.

Mgr. Kurtulík

• Exkurzia do Atlantis Centra v Leviciach

• Dňa 23.3.2023 sa žiaci 5.A a 6.A v rámci krúžku AMAVET, zúčastnili exkurzie do Atlantis Centra v  Leviciach. Všetci sme si vychutnali mnohé zážitky z objavovania. Nechýbal smiech a dobrá nálada. Žiaci si mohli vyskúšať viac ako 70 interaktívnych exponátov. Najväčší úspech mal 9D simulátor, vďaka , ktorému sme sa mohli ocitnúť vo  vesmíre, alebo  v džungli, alebo priamo na severnom póle. Taktiež sme si vyskúšali plavbu TITANICOM, a stali sme sa na chvíľku moreplavcami. Všetci sme mali šťastie na záchranu a šťastne sme sa vrátili domov obohatení množstvom zážitkov.

Mgr.  Rovňanová S. , Mgr. Hušenicová A.

• Oznam o skrátení prevádzky v ŠKD

• Dňa 28. marca 2023 (utorok) bude prevádzka v ŠKD skrátená do 15,30 hod. z dôvodu slávnostného zasadnutia pedagogického zboru pri príležitosti Dňa učiteľov.

• Objav tradíciu

• V dňoch 10. 3.-11. 3. 2023 prebiehalo v Európe SC podujatie Objav tradíciu. So žiakmi špeciálnej triedy sme sa v piatok zúčastnili tvorivých dielní s názvom Stretnutie s remeslom. Žiaci prejavili záujem o výrobu náramkov z bavlniek a výrobu pletených košíčkov. Košíčky, ktoré sme si so sebou priniesli do školy a vyzdobili si nimi triedu, nás učili pliesť lektorky z Podpolianskeho osvetového strediska. Počuli sme a videli ako sa vyrába konopné vlákno, spriada sa ovčia vlna až po hotové výrobky z týchto surovín. Tiež sme si mohli zaspievať Močila konope, močila s ľudovým výrobcom píšťaliek a fujár. Tento netradičný deň si budeme dlho pamätať.

Mgr. Ivana Piklová, Mgr. Zuzana Majchútová

• Interaktívna hodina angličtiny v kníhkupectve Oxford Bookshop.

• V rámci spestrenia výuky anglického jazyka mala skupina žiakov siedmeho ročníka začiatkom marca možnosť absolvovať hodinu angličtiny v kníhkupectve Oxford Bookshop. Ich zastrešujúca spoločnosť Megabooks sa zaoberá dovozom a distribúciou zahraničnej literatúry so zameraním na výučbové materiály najpoužívanejších svetových jazykov a zároveň ponúka aj rôznorodú zahraničnú beletriu a špecializovanú odbornú literatúru.

Predajca kníhkupectva predstavil žiakom predajňu a mal pre nich v angličtine pripravené zábavné aktivity a súťaže, obsah ktorých tvorili zaujímavostí a reálie anglicky hovoriacich krajín, práca s cudzojazyčným textom a vyhľadávanie faktov v rôznych publikáciách.

V závere bola žiakom umožnená prehliadka titulov, o ktoré prejavili záujem a za odprezentovanú prácu a preukázané vedomosti obdržali malý darček.

Podľa ohlasu zúčastnených, hodina vytýčené ciele splnila ….

PaedDr. Beáta Malachová, vyučujúca ANJ