• Vážení rodičia a priatelia školy,

• pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole

darovaním 2% z dane!

Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj naše Rodičovské združenie.

Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí.

Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%!

Finančné prostriedky budú použité na:

• skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu na škole
            • skvalitnenie vybavenia školy

Pozrite si podrobnosti

• Testovanie 9

• Celoslovenské testovanie vedomostí žiakov 9. ročníka ZŠ pod názvom

Testovanie 9-2023 sa uskutoční 22. marca 2023

na všetkých základných školách Slovenskej republiky. Žiaci budú testovaní z predmetov matematika, slovenský jazyk a literatúra. Testovanie sa uskutoční v tzv. papierovej forme a bude prebiehať v čase od 8.00 do 12.00 (u začlenených žiakov do 12.30) s 20 minútovou prestávkou medzi testami. Vyučovanie v ostatných triedach prebieha podľa rozvrhu.

• Netradičná hodina NEJ v SOŠ Pod Bánošom

• V pondelok 20. 2. 2023 sme sa my, žiaci 8.A a 8.B, zúčastnili interaktívnej hodiny nemeckého jazyka v SOŠ Pod Bánošom. V spolupráci so študentami a učiteľmi SOŠ sme sa naučili uvariť šúľance. Recept sme si pripravili vopred na hodine, pravdaže v nemčine. Celé varenie sa nieslo v duchu spolupráce a vzájomného učenia sa. Makové šúľance boli vynikajúce. Na škole sa nám veľmi páčilo a dúfame v opätovnú spoluprácu nielen na hodinách nemčiny.

Simona Kubíková

8. A

• Zážitkové múzeum – Slovenské múzeum máp v Kynceľovej.

• Dňa 1.2.2023  žiaci 7.A  navštívili, v rámci technického  krúžku  AMAVET,   Zážitkové múzeum – Slovenské múzeum máp, v Kynceľovej.

Múzeum je jedinečné nielen obsahom svojich expozícií, ale najmä formou, akou je zriadené.

Žiaci nazreli do sveta geografie a kartografie netradičnými interaktívnymi formami.

Vďaka výdobytkom špičkových technológií a interaktívnych didaktických pomôcok pre vzdelávanie žiaci zistili ,  aká zábavná môže byť geografia.

Vlastnými rukami si mohli vytvoriť krajinu s pohoriami, dolinami či vzápätí ich premodelovali na tok rieky, ktorý ústí do jazera. Prvý pieskový model krajiny s rozšírenou realitou na Slovensku bol pre nich nielen zábavnou hrou v piesku, ale aj didaktickou pomôckou, na základe ktorej pochopili , ako a na čo sa v mapách používajú vrstevnice.

Žiaci si mohli vyskúšať mnohé aktivity, na základe ktorých si zopakovali mnohé poznatky z geografie.

Všetkým sa nám návšteva múzea veľmi páčila a odporúčame ho navštíviť aj iným.

Mgr.Rovňanová

• Recitačná súťaž v prednese poézie a prózy HVIEZDOSLAVOV KUBÍN

• Dňa 24.1.2023 sa na našej škole uskutočnila súťaž v prednese poézie a prózy. Súťažili žiaci II. stupňa v II. a III. kategórii. Všetci predviedli veľmi pekné prednesy, víťazom srdečne blahoželáme.

Poézia

II. kategória 5. – 6. ročník

1. Lea Hetflajšová 5.A

2. Tereza Dávidová 5.A

3. Nika Bariaková 5.B

III. kategória 7. – 9. ročník

1. -------------------------

2. Timur Vasil 9.A

3. Simona Kubíková 8.A

Próza

II. kategória 5.-6. ročník

1. ---------------------------

2.Michaela Ambrózová 5.B

3.Petra Polakovičová 5.B

III. kategória 7.- 9. ročník

1. Andrej Ambróz 8.B

2. Alžbeta Ujhelyiová 8.B

3. -------------------------

Do okresného kola postupuje Lea Hetflajšová a Andrej Ambróz.

PaedDr. Jarmila Chrobáková