• VIDA CENTRUM BRNO

• 9.6. 2022 sme v rámci AMAVET-u navštívili vedecký zábavný park VIDA! Science Centrum - Brno, kde sa nachádza viac ako 170 exponátov, na ktorých mohli žiaci objavovať ako funguje svet okolo nás. Exponáty sú rozdelené tematicky na Planétu, Civilizáciu, Človek a Mikrosvet.  Každý sme mohli chytiť, vyskúšať, objaviť a zvolať VIDA. Mali sme obrovský zážitok, a to nie len žiaci, ale aj my dospelí.

• Naši priatelia z družobnej školy v meste Dabaš

• 25. máj 2022  KONEČNEEE !!!

Takto sme si povedali u nás v Základnej škole Pieninská 27, Banská Bystrica, keď po dvoch dlhých rokoch k nám zavítali naši priatelia z družobnej školy v meste Dabaš, Maďarsko. Boli sme zvedaví, ako sa naši kamaráti zmenili, ako vyrástli, ako sa zdokonalili v slovenskom jazyku J.  Veľmi milo nás prekvapili. Tak ako sa postarali o nás v Maďarsku, snažili sme sa im to oplatiť,  pripraviť bohatý program. Zavítali k nám v čase veľkých osláv, ktoré naša škola mala – 30.výročie svojho založenia. Okrem privítania na radnici, prehliadky historického centra, návštevy maďarskej ambasády v Banskej Bystrici sme pre nich pripravili aktivity, v ktorých museli zapojiť svoju tvorivosť. Tancovali spolu s členmi detského folklórneho súboru Graniarik, ktorý pracuje v našej škole. Svoje cukrárske a pekárske zručnosti mohli otestovať v SOŠ pod Bánošom, s ktorou naša škola spolupracuje. Svoju kultúru nám „Dabašania „ predviedli v slávnostnom galaprograme. Zarecitovali básne M. Rúfusa, zaspievali ľudové piesne za sprievodu citary, všetko v slovenčine. Zavítali do Obecnej školy v Španej doline, dozvedeli sa mnoho zaujímavostí z dejín baníctva a samotnej obce. Vďaka finančnej podpore mesta Banská Bystrica a Banskobystrického samosprávneho kraja sme mohli našim priateľom ukázať kus našej histórie, krás nášho mesta a okolia. Po troch dňoch sme sa rozlúčili a už teraz sa všetci tešíme na ďalšie stretnutie v jeseni, opäť v Dabaši.

• Oznámenie o riaditeľskom voľne

• Základná  škola,  P i e n i n s k á   27,  974  11  Banská  Bystrica

Tel. č. +421 48 4173 258,  e-mail : zspieninska@gmail.com

IČO :  356 77 732

č. j : 11/2022-04

Banská Bystrica, 06.06.2022

Oznámenie o riaditeľskom voľne

Riaditeľka ZŠ Pieninská 27, Banská Bystrica v súlade so zákonom č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (podľa § 150 odst.5) poskytuje

riaditeľské  voľno

na deň 15. júna 2022 (streda)

z dôvodu účasti zamestnancov školy

na protestnom zhromaždení v Bratislave.

V uvedený deň nebude v prevádzke ani Školský klub detí ani Školská jedáleň pri Základnej škole, Pieninská 27, Banská Bystrica.

Vyučovanie bude pokračovať dňa 16. 06. 2022 v bežnom režime.

PaedDr. Janka Prisažná

• Rozhodnutia RŠ o prijatí žiakov do 1. ročníka si môžete vyzdvihnúť na sekretariáte ZŠ v dňoch 9. - 10. 6. 2022   v čase 7:30 - 14:00 hod. Mimo tento termín len po telefonickej dohode

Mgr. Eva Bedleková, zástupkyňa riaditeľky školy

• Beh Olympijského dňa

• Dňa 1. 6. 2022 sa žiaci našej školy zúčastnili Behu Olympijského dňa v Parku pod Pamätníkom SNP v Banskej Bystrici.  Deň detí oslávili skvelými športovými výkonmi a žiak našej školy Matúš Pavlík získal 1. miesto v behu.

Žiaci sa stretli aj s olympijskými víťazmi Anastasiou Kuzminovou, Elenou Kaliskou, Matejom Tóthom i Dankou Bartekovou.

Anna Kalamárová