• Tlačivá na darovanie 2% z daní

• Milí rodičia a priatelia našich detí a školy,

ďakujeme za Vašu podporu našej škole v minulom roku. Aj tento rok máte možnosť slobodne sa rozhodnúť o tom, či ponecháte  2% z Vašich daní štátu alebo ich venujete na podporu výchovy a vzdelávania  detí a mládeže.

Tento rok máte možnosť znova  poukázať 2% pre našu školu:

Občianske združenie pri ZŠ Pieninská 27, Banská Bystrica

Jeho poslaním je  podporovať rozvoj a napĺňanie vízie školy a pomáhať jej pri zlepšovaní podmienok výchovy a vzdelávania detí a mládeže. Vďaka Vášmu záujmu a  aktívnej účasti sa darí toto poslanie úspešne napĺňať. Finančný výťažok z 2% z daní je plne venovaný na podporu aktivít a materiálno-technického vybavenia školy.

Z príspevkov do OZ pri ZŠ Pieninská 27, BB chceme prioritne  riešiť zlepšenie materiálnych podmienok vo výchovno-vzdelávacom procese pre dnešné potreby  žiakov školy - naše deti

(výmena starých opotrebovaných školských tabúľ za nové, moderné, výmena školského nábytku).

Čo môžete pre to urobiť?

Ak ste zamestnanec a zúčtovanie daní Vám robí zamestnávateľ je potrebné:

• vyžiadať si u svojho zamestnávateľa Potvrdenie o zaplatení dane
          • vyplniť Vyhlásenie o poukázaní zodpovedajúcej sumy (podľa potvrdenia o zaplatení dane)
          • odovzdať oba tieto formuláre do 30. 04.2023  na daňový úrad podľa Vášho trvalého bydliska (osobne,
          • poštou) alebo doniesť alebo  poslať po dieťati obidve tlačivá späť do školy do 19.4.2023.

Ak ste SZČO alebo právnická osoba, vyhlásenie o darovaní 2% je súčasťou daňového priznania, t. j. údaje vypisujete priamo v daňovom priznaní – čas však máte len do konca marca !!!

Predtlačený formulár je zverejnený aj na www.zspieninskabb.edupage.sk .

Údaje potrebné vo formulári:

Identifikačné údaje:

• obch. meno: Občianske združenie pri ZŠ Pieninská 27, Banská Bystrica